Wakacje to czas wypoczynku w każdym tego słowa znaczeniu. Wielu z nas nie wyobraża sobie urlopu bez porządnej lektury. Co więc przeczytać podczas wakacyjnego wyjazdu? Przedstawiamy kilka ciekawych książkowych pozycji dla sympatyków różnych tematów.
Kategoria polityka i społeczeństwo:
„Ogień i furia – Biały Dom Donalda Trumpa”
Lektura odpowiednia dla fanów amerykańskiej polityki, osób lubiących ciekawostki i pikantne smaczki z życia osób znajdujących się „na świeczniku”. Autorem książki jest wieloletni współpracownik Trumpa Michael Wolff. Must have każdego obserwatora polityki.
„Wielki Następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una”
Ciekawa pozycja dla osób chcących zgłębić swoją wiedzę na temat najbardziej totalitarnego reżimu dzisiejszych czasów. Autorka Anna Fifield obnaża wiele faktów na temat wodza Korei oraz analizuje przyczyny jego popularności wśród społeczeństwa.
Kategoria sport:
„Kuba”
Bestseller ostatnich lat, jeśli chodzi o tematykę piłkarską. Wieloletni kapitan naszej reprezentacji Jakub Błaszczykowski opowiada Małgorzacie Domagalik swoje życie, karierę oraz po raz pierwszy publicznie opisuje tragedię z dzieciństwa. Książka, która wzrusza. Książka, w której każdy może odnaleźć siebie w sylwetce znanego piłkarza. Książka nie tylko dla fanów piłki, ale również dla tych, którzy nie przestraszyli się życia…
„On, Strejlau”
Propozycja, która starszym sympatykom futbolu odświeża wspomnienia związane z Andrzejem Strejlauem, młodszym natomiast pokaże szeroką perspektywę na polską piłkę, którą prezentuje były trener. Skarbnica ciekawostek i anegdot.

Stylizacja półki na książki

Kategoria wiara i religia:
„Boskie zwierzęta”
Szymon Hołownia na ponad dwustu stronnicach książki (klasyczne wydanie) pokazuje, że zwierzęta również mają swoją duszę, a swoje poglądy i rozważania podpiera cytatami z Pisma Świętego oraz dokumentów sporządzonych przez hierarchów Kościołka katolickiego. Książka jest swego rodzaju łącznikiem między ekologami a katolikami, pokazuje, że bycie eko jest głęboko zakorzenione w Bożej wizji świata.
„Wilki dwa”
Adam Szustak i Robert „Lica” Friedrich dokonują „męskiej przeprawy przez życie”. Pozycja niezbędna dla osób chcących zrozumieć analogie grzechu i tajemnice odwiecznej walki o nasze wybory: dobre lub złe.
Kategoria romans:
„Jeździec miedziany”
Historia miłości dwojga młodych na tle wydarzeń w Związku Radzieckim podczas II wojny światowej. Wspaniała historia uczucia, które pozwoliło przetrwać koszmar wojennych tragedii. Autorka – Paullina Simons.
„Jane Eyre”
Osierocona dziewczyna podejmuje pracę nauczycielki w posiadłości Edwarda Fairfaxa Rochestera. Zostaje jego narzeczoną, ale Rochester ukrywa przed światem ponury sekret. Charlotte Brontë opowiada historię o wielkim uczuciu, które połączyło ludzi z różnych, tak odległych od siebie sfer – w świecie, gdzie konwenanse stanowiły o towarzyskim „być albo nie być”.